Biz Kimiz / Eğitmenler | Dance Hall İzmir Dans ve Spor | Bostanlı, Karşıyaka, Izmir


İçeriğe git


DANS EĞİTMENİ, KOREOGRAF, ZUMBA EĞİTMENİ, KARATE-DO HAKEMİ 1.DAN OKAN ÖZBEK | Karşıyaka, Izmir
(DANCE & ZUMBA FITNESS INSTRUCTOR & CHOREOGRAPHER & KARATE-DO JUDGE SHODAN BLACK BELT)

Okan ÖZBEK, 1988 yılında Mersin'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mersin ilinde tamamladıktan sonra 2009 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 12 yaşında Karate-Do eğitimi almaya başladı. Selahattin Ateş (6.Dan 5.Kademe Milli Antrenör Ulusal Hakem) hocadan 2 yıl Ashihara, 3 yıl Shotokan stillerini (kata&kumite) öğrendikten sonra salon siyah kemerine hak kazandı. Daha sonra Trabzon'da Ecvet Kurt (5.Dan Milli Takım Antrenörü Ulusal Hakem) hocadan 1 yıl Shotokan kumite teknikleri öğrenildi. Üniversite bittikten sonra Mersin'de Hasan Yıldız (World Professional Kickboxing Türkiye Temsilcisi Türkiye Şampiyonu Balkan Şampiyonu Avrupa 3.sü Dünya 4.sü) hocadan 2 yıl Kickbox dersleri aldı ve kickboxta sıfırdan kahverengi kemere ykseldi. En son İzmir'de Murat Bayramoğlu (TKF 5.Dan Dentokan SSF 5.Dan 4.Kademe Baş Antrenör Ulusal Hakem) hocayla Goju-Ryu stiline geçiş yaparak 1 yıllık çalışmanın sonucunda 1.Dan almaya hak kazandı. Lisedeyken Akdeniz klüpler arası Karate-Do müsabakasında birincilik aldı, sonrasında üniversite ve iş hayatı nedeni ile müsabakalara girmeyi bıraktı.

Dansla 12 yaşlarında tanıştı, önce kendi çabaları ve arkadaş ortamında sokaklarda geliştirdiği dansı ile çeşitli barlarda düzenlenen dans yarışmalarında birincilik ve ikincilikler aldı ve ayrıca Mersin Hilton Otelinde 1996'da düzenlenen il çapındaki dans yarışmasında ikincilik aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra daha bilinçli olarak dansa devam etti. İlk başlarda Rap, Reggae türleri (reggaeton, dancehall) eğitimleri aldıktan sonra araya askerlik ve zorlu iş hayatının da girmesiyle 2004 yılında Sosyal Latin Dansları (salsa, bachata, cha cha cha, merengue) ile tanıştı. Adana, Mersin, Antalya, Eskişehir, İzmir gibi Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde inşaat mühendisliği mesleği ile ilgili şantiye şefliği ve teknik ofis sorumluluğu görevleri ile bulunduğundan her gezdiği şehirde çeşitli hocalardan dersler ve 'workshop'lar alarak dansını da geliştirme fırsatı buldu.

Adana'da Umut Hür Yaşar, Naim Özakel, Yunus Emre Kaya, Mersin'de Gökay Daşdan, Eskişehir'de Umut Şentürk, Özgür Kınalı, İzmir'de Hale Oktay, Erkan Oktay, Sinem Aslanoğlu, Eda Söz, Akif Okudan, Ümit Yumlu hocaların salsa derslerine katıldı; yine İzmir'den Hakan Akı, Hakan Gürel hocalardan tango; İstanbul'a gelen Amerika'dan Kelly Bullard'dan zumba dersleri aldı ve ayrıca Türkiye'den Aytunç Bentürk, Berkan Kaymaz, Şenol Vefa Gülmez, Ibrahim Abubakar Shaaban; Yurtdışından Luis Vazquez & Melissa Fernandez, Alex Etkin & Anna Treiger, Frankie Martinez, Neeraj Maskara, Gosia Kulpa isimli dans eğitmenlerinden salsa, partnerworks, footworks, shine ve müzikalite workshop, ayrıca hip hop dans için Ola to Strong, Tuncer Merez, Cengiz Aydın & Sanem Demirkaya hocalardan freestyle & hiphop workshop eğitimleri aldı.

"Çok Yaşayan Değil, Çok Gezen, Çok Gören Bilir." demiş herşeyi çok güzel özetleyen atalarımız. 1-2 Eğitmenden ders alıp belli bir yaşa ulaşmış eğitmenin de belli bir tecrübesi vardır elbette, ancak çok şehir gezmiş ve çok sayıda eğitmenden ders alma imkanı bulmuş, hayatını dansa adamış bir eğitmenden ders alma imkanını kaçırmayın...

Dans Dersi Almak, Elma Armut Almak Değildir ki Ücretiyle Ya da Stüdyonun Parlaklığıyla, Gösterişiyle Tercih Edilsin!...

2008 yılında profesyonel eğitmenlik hayatına İzmir'de adım attı. Dans eğitmeni olarak ders verdiği dans okulları, klüpleri, akademiler ve spor salonları aşağıda listelenmiştir, Ayrıca yer aldığı yazılı ve görsel medya isimleri de aşağıdadır.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Sosyal Latin Dansları antrenör belgesi, Türkiye Karate Federasyonu shodan diploması, uluslararası geçerliliği olan Zumba® lisanslı eğitmen belgesi vb. resmi ve gayrıresmi birçok belgeye sahip Okan Özbek; 17 yıllık karate ve dans tecrübesini aktarmak üzere halen İzmir'de self defence (bireysel savunma), zumba, salsa, bachata, cha cha cha, merengue, kizomba, düğün dansı, freestyle (reggaeton, hiphop, RnB), dancehall (ragga), rumba, swing (east coast), zayıflatan danslar (kilo kontrolüne yardımcı danslar), çocuklar için dans dersleri, kursları vermeye devam etmektedir.


YAZILI VE GÖRSEL MEDYADA BİZ
1.) Yeniasır Pazar - Tam Sayfa Okan Özbek Röportajı (26.08.2012)

2.) Yeniasır Sarmaşık - Çeşme Sağlık Günleri Gösterisi (15.08.2012)

3.) Tempo TV - Program Konuğu Eğitmen Tanıtımı (Temmuz 2012)

4.) Bussiness Channel - Eğitmen Tanıtımı (Haziran 2012)

5.) Ege TV Bernayla Gökkuşağı - Konuk ve Ekibin Gösterileri (Mayıs 2012)

6.) Hürriyet Gazetesi - Swing Dans Kursları Yazısı (03.03.2012)

7.) Radyo Romantik Türk - 5. Yıl Kutlaması Gösterisi (Şubat 2011)

8.) Yeniasır TV - Ege Palas Oteli Röportajı (2008)

DERS VERİLMİŞ OLAN YERLER
Caliente Dans
Hale Oktay Dans ve Spor Klübü
Havana Dans
Dr. Mücahit Bora Sanat Merkezi
Synergy Fitness
Crystals Dans
Sportz Club 232
Hayal Dansı Dans ve Spor Klübü
Ark Sanat Merkezi
Scream Dans
TMMOB Genç İMO Yaz Kampı
La Sportiva
Divinia Bale Dans
LÖSEVGoogle'da bizi beğenin"+1" :


Daha önce beğendiyseniz turuncu renktedir.

"DANCE HALL iZMiR DANS SPOR BY OKAN ÖZBEK" KADROSU
Okan Özbek - Sosyal Latin Dansları ve Zumba Eğitmeni & Koreograf ve Karate-Do Hakemi

Cansel Özportokal - Oryantal Eğitmeni & Latin Partner/Asistan
Cüneyt İlkılıç - Latin Dans Asistan

Şeyda Al
Latin Asistan

Şeyda Çebi -
Latin Asistan

Egehan Kurt - Latin&Tango Asistan

Tuğçe Öngören -
Latin Asistan

Ajda Salman -
Latin&Modern Dans Asistan

Selin Gelir-
Latin Asistan

Serkan Çamlıoğlu -
Latin Asistan & Dj


YENİ ASIR PAZAR GAZETESİ
EĞİTMEN & KOREOGRAF OKAN ÖZBEK'LE TAM SAYFA RÖPORTAJ