Düğün Dansı Kursları Izmir | Dance Hall Dans ve Spor | Bostanlı, Karşıyaka, İzmir

 | İntro

İçeriğe git

Düğün Dansı Kursları Izmir | Dance Hall Dans ve Spor | Bostanlı, Karşıyaka, İzmir

Ders Türü/Danslar

Örnek Video İzle                                                    Bizim Çeşitli Danslarda Eğitim Videolarımızı İzleyin



Bizi Desteklemek İsterseniz Bu Sayfayı Beğenin"+1"


(Düğmeyi Turuncu Hale Getirin)






















Sayfa Etiketleri:
düğün dansı kursları, düğün dansı kursu, düğün dansı dersi, düğün dansı dersleri, izmir düğün dans, karşıyaka düğün dans, bostanlı düğün dans, izmir düğün dans kursu, karşıyaka düğün dans kursu, izmir düğün dans kursları, karşıyaka düğün dans kursları, düğün dansı izmir, düğün dansı karşıyaka, düğün dansı bostanlı, düğün dansı çiğli, düğün dans dersi, düğün dans dersleri, düğün dans kursu, düğün dans kursları, ilk dans, evlilik dansı, ilk dans izmir, ilk dans karşıyaka, ilk dans bostanlı, ilk dans çiğli, düğün açılış dansı, evlenirken yapılacak danslar, evlenirken yapılan danslar, düğünde dans, düğündeki dans, düğünde yapılan dans, düğünde yapılacak dans, izmir nişan dansı, karşıyaka nişan dansı, nişan töreninde yapılacak dans, nişanda yapılan dans

Izmir Düğün Dansı Dersleri | Dance Hall Dans ve Spor by Okan Özbek | Bostanlı, Karşıyaka, Izmir
Hayatınız boyunca bu anı beklediniz, bir ömür beraber geçirebileceğiniz bir insanı sevdiniz, insan hergün evlenmiyor... Hayallerinizdeki düğün için bütün hazırlıkları yaptınız. Peki o en özel muhteşem gecenin açılış seremonisi için "İlk Dans" için gerekli hazırlığı yaptınız mı?

Bir çok çiftin yaptığı gibi gibi düğün dansını, sağa-sola biraz sallanıp geçiştirecek misiniz yoksa bu özel günde özel çiftler gibi anne babalarınızı grururlandırıp duygulandıracak ve konuklarınızı ayağa kaldırıp da alkışlatacak ve bu muhteşem geceyi gerçekten muhteşem kılacak o görkemli açılışı mı yapacaksınız?

Düğün Dansı, gelinle damadın bu en özel gününde, en özel anı, en güzel şekilde yaşamak için birlikte yaptıkları çok güzel bir paylaşım ve düğünün de açılışıdır.

Konuklarınızın unutamayacakları bir dans şölenine hazır mısınız?

Düğün dansı öğrenirken zoraki bir dans türü, zoraki hareketler, zoraki bir koreografi ile sırf dans dersi aldığınızı belli etmek yerine keyif alarak, eğlenerek rahatlıkla yapabileceğiniz doğal hareketlerle bir dans türüne bağlı kalmadan size özel dans adımlarınız olacak ve düğün dansı dersleri alan başka çiftler gibi dans etmeye çalışıyor gibi görünmeyeceksiniz, dans ediyor olacaksınız. İşte farkımız...


Düğün Dansında Hangi Dans Çeşidi Kullanılır?
Düğün dansı diye başlı başına bir dans çeşidi yoktur. Amacımız; sizin alışkanlıklarınıza ve yeteneklerinize göre tek bir dans türü ve disiplinine bağlı kalmadan size özel ve keyif alacağınız bir dans ortaya çıkarmaktır.

Eşli olarak yapılacak bu dansın "slow dans" benzeri ancak özel figürleri ile sizi özel kılacak bir dans olması isteniyorsa öncelikle Rumba, Tango, Vals veya Bachata danslarından biri ya da birkaçı;

Enerjik, çılgın ve farklı olmak isteyen çiftlerimiz için cha cha cha, salsa, mambo danslarından biri ya da birkaçı,
öğrenci çiftin yapısına ve özelliklerine göre tarafımızdan analiz edilerek öğrenci çifte özel olarak uygulanır.


Düğün Dansı Müzik Seçimi
Düğün dansı için müzik seçimini, sizin düşündüğünüz 3-5 alternatif arasından, dans eğitmeninizle birlikte yapabilirsiniz ya da düğün konseptinize, yaşam tarzınıza, zevklerinize göre ve eğer aklınızda bir dans türü varsa o dansa uygun olarak müzik arşivimizden yapabiliriz.

Ancak bu çok özel günün, çok özel dansında, sizin çok özel müziğinizin yerini hiçbir şey tutamaz. Yeter ki çok hızlı bir müzik seçmeyin...


Düğün Dansı Hazırlıkları
Düğünden önce dans edilecek pisti ve giriş ve çıkışı iyice inceleyip gerekli notları alınız ve eğitmene gösterebileceğiniz fotoğrafını bulundurunuz

Kullanılacak müzik çaların hangi formatlarda müzik çalabildiğini sorunuz öğreniniz

Düğünden önce müziğin nasıl başlayacağını biteceğini ne zaman dansa başlayacağınızı kararlaştırınız DJ ile müziğin başlangıç ve bitişini ve pozlarınızı prova ediniz

Düğün dansınızı kameraya alacak kişiyle daha önceden konuşun. Düğün dansının video çekimi, gelin ve damadın yüzüne zoom yapılarak değil,koreografinin izlenebilirliği dikkate alınarak geniş açılı yapılmalıdır.
Son provalar için gelinliğinizi ve ayakkabınızı önceden hazırlamalısınız ayrıca dersler için dans ayakkabınızı eğitmeninizle kararlaştırarak yaptırmalısınız.


Düğün Dansı Kursuna Ne Zaman Başlanmalı, Ne Kadar Ders Alınmalı
En kısa zamanda! Unutmayın ki büyük gün yaklaştıkça yapmanız gereken şeyler de artacaktır. O nedenle dansı en son sıraya bırakıp ta kendinizi strese sokmayın. Düğün gününüzden en az 40 gün önce derslere başlamanız gereklidir.

Biz düğün dansı dersine en az 1,5 aylık bir süre ayırmanızı öneriyoruz. Yine de birkaç ay zaman ayıramayacaksak umutsuzluğa kapılmayalım.Ders paketi 5 saat olduğundan dersin haricinde kendinizin yapacağı yoğun bir pratikle, müstakbel eşinizle yapacağınız provalarla izleyicilerinizin gözünde unutamayacakları bir dans ziyafeti sergileyebilirsiniz.


Dans Esnasında...
Uzun duvak ve kuyruğun dansınızı sınırlamasından endişe etmeyin, gülümseyin sorun yok heyecan yok prova yaptınız siz ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Küçük aksaklıklar olabilir hiç önemli değil! Düğününüzdeki herşeyin hoş bir hatırası olacaktır. Koreografide unututtuğunuz yer olsa da duraksamayın dansa devam edin. Unutmayın o koreografiyi bir siz, bir eşiniz bir de eğitmeniniz biliyor. Gülümsemeye ve hiç birşey olmamış gibi dansa devam ederseniz kimse anlamayacaktır.

Dans esnasında rahat olun, gülümseyin... Bu sizin düğününüz... Dansı güzel gösterecek şey, sizin yaptığınız figürlerden önce keyif almanız; müziği hissetmenizdir.
Siz keyif aldığınız sürece izleyenler de keyif alır.


Düğün Dans Kursunun Devam Eden Avantajları
Düğünde yaptığınız bu güzel paylaşım ve özel açılışın yanı sıra danstaki paylaşımınız ve duygularınızın ifadesi sözcüklerden de öte olacağından dans eğitiminiz sadece düğün dansı ile kalmayacak, partnerinizle beraber hayatınızın sonuna kadar paylaşabileceğiniz eğlenceli hoş bir hobi edinmiş olacaksınız.

Dans hobiniz sayesinde boş zamanlarınızı birlikte en eğlenceli şekilde geçirecek, iş stresini üzerinizden atacaksınız ve bunu sadece derslerle değil de öğreneceğinizin dansların gecelerine ve eğlencelerine katılarak da yapabileceğinizden dolayı dans hobiniz hayatınızı çok farklı etkileyecek.


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön