Cha Cha Cha Dans Izmir | Dance Hall Dans ve Spor | Bostanlı, Karşıyaka, İzmir | 0554 412 79 90

 | İntro

İçeriğe git

Cha Cha Cha Izmir | Dance Hall Dans ve Spor | Bostanlı, Karşıyaka, İzmir

Ders Türü/Danslar

"Örnek Video izle"

Bizi Desteklemek İçin Bu Sayfayı Beğenin

(Düğmeyi Turuncu Hale Getirin)

Dans Ayakkabıları

Cha Cha Cha'nın ilk olarak 1950'li yıllarda Mambo ve Rhumba'nın bir sentezi olarak Amerika'da ortaya çıktığı kabul edilir. Basit yapısı ve neşeli müziği sayesinde kolayca yayılmış, hem sosyal olarak yani tanımadığınız herhangi bir partner ile yapılabilirken hem de Uluslararası Latin Amerikan Dansları yarışmalarında diğer dansların yanında kendine yer bulmuştur.

Cha cha cha, içinde hızlı hareketler barındıran canlı ve dinamik bir Latin Amerikan dansıdır. Swing ve Rhumba'nın bir sentezi olarak ortaya çıkan Mambonun devamı niteliğindeki bu dans, diğer danslara göre yeni olmasına karşın basit ve sade yapısından dolayı kısa zamanda popülerlik kazanmıştır. Rhumba temel adımının swingin yana triple adımı ile birleşiminden oluşan temel adımı ile swing kombinasyonlarını rumba ritmlerinde uygulamaya olanak tanır. Bu nedenle her cha cha müziğinde rumba yapılabilir ancak bu kadar aynı temel teknikleri olan iki dans; ruh bakımından birbirine A ile Z kadar zıttır. Rumba ne kadar duygusal, ağır ve aşkı anlatan yavaş bir dans ise cha cha cha da tam tersine swing özelliği nedeni ile eğlenceyi ve hareketliliği içeren bir danstır.

İhtiraslı tarihi, bu dansı yaparken yaşatılması gereken duyguların başında gelir. Cha cha cha'nın pistteki genel karakteri asalet veya ciddiyet taşımaktansa; neşeli, sevinçli, biraz da yaramaz, muzır bir parti atmosferi içerir.

Yazan, derleyen (kaynak: vikipedi) ve yorumlayan: M. Okan ÖZBEK


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön