Bachata Dans Izmir | Dance Hall Dans ve Spor | Bostanlı, Karşıyaka, İzmir

 | İntro

İçeriğe git

Bachata Izmir | Dance Hall Dans ve Spor | Bostanlı, Karşıyaka, İzmir

Ders Türü/Danslar

"Örnek Video izle"

Bizi Desteklemek İçin Bu Sayfayı Beğenin

(Düğmeyi Turuncu Hale Getirin)

Dans Ayakkabıları

Bachata, Dominik kökenli müzik ve dansa verilen ad. Yine bir Carribean dansı olan Bachata, Dominik Cumhuriyeti’nin 4/4 ritimli, romantik bir müzik ve dans türüdür. Daha çok gitarın ön planda olduğu bachata müzikleri; vurmalı çalgılar (bongo, maracas, guiro) ve bas gitar eşliğinde üç veya dört gitarla çalınır.

1960'ların başında Bachata romantik, gitara dayalı müziğin önemli bir alt kategorisi olarak ilk ortaya çıktığında dansa yönelik Küba Son'undan ve Guaracha'dan ayrılmaktaydı.

Dominik cumhuriyetine özgü bir arabesk müzik olarak varoşlarda ortaya çıkan Bachata müziği, terkedilmişliği, çekilen acıları, yoksullukları ve kavuşamamayı, sosyal ve ekonomik dışlanmışlığı anlatırdı. Yerli dilinde 'acılı aşk şarkısı' manasına geliyor. Biraz bolero, ve daha popüler bir dans olan merengue'nin karışımı. Temel enstrümanı gitar olan ve kökeni 1960'lara dayanan müzik, Juan Luis Guerra'nın 1982 yılında bir Bacheleta albümüyle Grammy Ödülü almasıyla popülerlik kazandı.

ABD'deki Rap gibi Bachata da fakir ve dışlanmışların müziği olarak ortaya çıktı. Ancak ileriki yıllarda, müzisyenlerin Bachata ritimlerini hızlandırması ve dansçıların yeni bir dans adımı geliştirmesiyle, Bachata, aynı zamanda bir dans müziği olarak da kabul edilir oldu.


İçeriğe geri dön | Ana menuya dön